سوالات متداول

سوالات و پاسخ مشکلات خود را میتوانید در زیر جست و جو نمایید.

سامانه پیامک یا پنل اس ام اس چیست؟

به سیستمی که به صورت تخصصی برای مدیریت، ارسال و دریافت پیام کوتاه طراحی شده و ابزارهای ایجاد، ارسال، دریافت و تحلیل پیام کوتاه را در اختیار مشترکین قرار می دهد، پنل یا سامانه پیامک می گویند.

سرویس پیامکی چگونه کار می کند؟

سرویس پیامکی smspanel برای ارسال و دریافت پیامک را در بستر اینترنت ارائه می دهد، همانند پست الکترونیک (ایمیل)، با دریافت پنل های ما شما یک نام کاربری و رمز عبور دریافت خواهید کرد که در هر زمان و هر کجا با استفاده از اینترنت امکان استفاده از آن را خواهید داشت. با استفاده از smspanel ، شما به میزان دلخواه خود پیامک خریداری و بر اساس هدف خود اقدام به ارسال می کنید.

آیا برای استفاده از سرویس پیامکی به نرم افزار یا سخت افزار خاصی نیاز است؟

خیر. این سرویس کاملا تحت وب بوده و نیاز به نصب هیچ نرم افزاری روی سیستم عامل ندارد ، تنها نیاز به اینترنت و یک مرورگر به روز شده ( فایرفاکس ، گوگل کروم و … ) دارید.

آیا از طریق اینترنت Dialup هم میتوان از این خدمات استفاده کرد؟

بلی، این سامانه با اینترنت کم سرعت سازگاری کامل دارند و می توانید به راحتی از این خدمات استفاده نمایید. سرعت ارسال پیامک هیچ ارتباطی با سرعت اینترنت ندارد چرا که ارسال پیامک توسط سرور قدرمند و سریع smspanel انجام می گیرد.

چگونه می توانم دمو سامانه پیامک را ببینم؟

در همه صفحات وب سایت smspanel با کلیک روی دکمه “ورود” به طور خودکار به محیط سامانه راهبری خواهید شد. برای ورود به سامانه می توانید با نام کاربری demo و کلمه عبور demo وارد سامانه شوید.

چرا هنگام شارژ اینترنتی حساب، برای ورود به درگاه بانک برای ادامه پرداخت با مشکل مواجه می شوم؟

این مشکل معمولا از سمت درگاه بانک می باشد، در صورت ادامه این مشکل از طریق کارت به کارت واریز را انجام داده و کد رهگیری را در بخش درج فیش واریزی ثبت نمایید.

آیا برای ارسال پیامک محدودیتی وجود دارد؟ به عنوان مثال محدودیت روزانه؟ یا محدودیت در هر بار ارسال؟

خیر، هیچ محدودیتی وجود ندارد، سرویس های smspanel قادرند بی نهایت پیام در طول روز ارسال نماید و در این مورد کامل تست شده است.

آیا فعال سازی Delivery در سرویس ها هزینه دارد ؟

خیر، گزارش تحویل (Delivery) رایگان بوده و برای اغلب اپراتورها فعال می باشد.

آیا شارژی پیامک و اعتباری که در سرویس وجود دارد محدودیت زمانی داشته و در صورت استفاده نکردن سوخت می شود؟

خیر. شارژ پنل بدون تاریخ انقضا می باشد.

در ارسال منطقه ای برخی مناطق شهر تهران موجود نمی باشد ، لطفا راهنمایی کنید.

اگر دیتابیس ارسال منطقه ای (هدفمند) برای برخی مناطق یا محله های استان تهران موجود نیست میتوانید از طریق ارسال به کد پستی عمل نمایید، کافیست 3 یا 4 رقم کد پستی منطقه خود را وارد کرده و به تعداد مورد نظر ارسال فرمایید.

در صورتی که در ارسال منطقه ای امروز قصد ارسال به 10 هزار شماره از 30 هزار تای یک شهر را داشته باشیم و فردا مابقی، آیا فردا دوباره از ابتدا ارسال میشود یا شیوه ای برای ارسال مابقی بصورت غیره تکراری هست؟

بله این امکان وجود دارد ،در ارسال از روی نقشه با کلیک روی منطقه مورد نظر تعداد شماره همراه اول و ایرانسل موجود در آن منطقه به شما نمایش داده خواهد شد.با انتخاب شماره ردیف و تعداد میتوانید به تعداد مد نظر برای آن منطقه ارسال انجام دهید

در ارسال به کد پستی چطور میتوانم کد پستی منطقه مورد نظرم را پیدا کنم؟

در منوی ارسال، نقشه کد پستی شهرها قرار داده شده است، همچنین از طریق سایت هایی مانند کتاب اول میتوانید کد پستی را جستجو نمایید.

یک نرم افزار داریم که می خواهیم از طریق آن پیامک ارسال کنیم ، آیا این امکان وجود دارد؟

بله این امکان از طریق وب سرویس و API های سامانه امکان پذیر است، برای اطلاعات بیشتر به بخش وب سرویس مراجعه نمایید .

در صورتی که قصد ارسال پیامک از طریق سایت خودم را داشته باشم به چه صورت باید عمل کنم؟

این کار توسط وب سرویس قابل انجام است ، مستندات و نمونه کدهای به زبان های برنامه نویسی مختلف در بخش وب سرویس موجود می باشد.

آیا دریافت پیامک نیز هزینه دارد؟

خیر، دریافت پیامک برای همه مشتریان رایگان است.

آیا هزینه پیامک های ارسال نشده باز میگردد؟

پیامک های ارسال نشده را باید به دو گروه تقسیم کرد ، پیامک هایی که به هر نحوی ارسال نشده اند و پیامک هایی که ارسال شده اند ولی Deliver نشده اند . مثلا اگر یک شماره موبایل غلط باشد یا برای مدت زیادی خاموش باشد ، یا از طرف مخابرات به درخواست خودش دریافت پیامکش مسدود شده باشد یا به دلیل قطعی مخابرات پیامک ارسال نشود ، هزینه باز خواهد گشت . ولی در مواردی هم ممکن است پیامک به مخابرات رسیده باشد ولی به دلیل عدم در دسترس بودن یا مشکلات آنتن های مخابراتی پیامک تحویل گوشی نشده باشد این هزینه از سمت مخابرات برگردانده نخواهد شد به تبع smspanel هم قادر به بازگشت چنین هزینه ای نخواهد بود.1

پیامک های سامانه smspanel با چه شماره ای ارسال می شود؟

بر روی هر سرویس ارائه شده، دو شماره هدیه 14 رقمی اپراتور 5000 اختصاص داده می شود که امکان ارسال و دریافت از همه اپراتورهای تلفن همراه کشور را دارد.همچنین 7 خط اشتراکی از اپراتور های 1000 و 2000 و 3000 و 5000 جهت ارسال در پنل قرار داده شده است.

آیا خط اختصاصی ارسال پیامک را میتوانم به دلخواه انتخاب کنم؟ میتوانم چند خط اختصاصی در کنار هم داشته باشم؟

بلی شما میتوانید علاوه بر شماره های موجود در سرویس خود، یک یا چند شماره دلخواه با پیش شماره مورد نظر خرید بفرمایید. از لحاظ فنی شماره های 1000 قابلیت انتخاب کامل دارند یعنی شما میتوانید 4 تا 10 رقم بعد از شماره 1000 را به صورت دلخواه انتخاب نمایید (مثلا شماره 100030400).

یک شماره استعلام کرده ام، قیمت آن را هم اعلام کرده اید و سپس پرداخت کردم ولی هنوز ثبت نشده است!

پس از پرداخت هزینه خط ممکن است 24 الی 48 ساعت برای ثبت شماره زمان نیاز باشد ، همچنین در جریان باشید که پس از سفارش خط و پرداخت آن امکان عودت هزینه خط وجود ندارد.

آیا می توان خطوط اشتراکی (عمومی) را به خطوط اختصاصی تبدیل کرد؟

خیر. خط اشتراکی یک شماره است که به صورت اختصاصی توسط ما خریداری شده و برای ارسال های انبوه و تبلیغاتی به چندین کاربر تخصیص داده و به اشتراک گذاشته شده است، برای همین این شماره اشتراکی نامیده می شود.

در صورت سفارش شماره جداگانه ، آیا هر سال می بايست نسبت به تمدید اقدام نمود و یا شماره دائمی است؟

قرارداد مخابرات برای ارائه شماره با تمامی اپراتور ها و شرکت ها به صورت سالیانه است، ولی از آنجایی که چند سال پیاپی، بابت شماره ها هزینه ای دریافت نشده برخی شرکت ها به اشتباه شماره ها را دائمی اعلام می کنند! در صورتی که مخابرات هزینه ای بابت شماره دریافت نماید کاربر نیز موظف است این هزینه را پرداخت کند در غیر اینصورت از کاربر نیز هیچ هزینه ای دریافت نخواهد شد.

ارسال از خطوط ثابت به چه صورت می باشد؟

ارسال از خطوط ثابت با پیش شماره های 021 و 026 برای ساکنین تهران و کرج امکان پذیر است ولی اپراتور خطوط 21000 را برای ساکنین سایر مناطق ارائه می دهد.

مدارک لازم جهت خرید خط ثابت 021 و 026 :
1. کپی و اصل قبض تلفن ثابت مورد نظر
2. کپی کارت ملی مالک خط
3. پر نمودن فرم خرید خط ثابت